Komunikacja na nowym poziomie. Integracja Microsoft Teams i SmartPoint Intranet

Komunikacja na nowym poziomie. Integracja Microsoft Teams i SmartPoint Intranet

Efektywna praca zespołowa wymaga skutecznej komunikacji, a to nie jest łatwe, jeśli nie korzystasz z wydajnych narzędzi do współpracy, zwłaszcza dziś, gdy dużo osób pracuje zdalnie. Chcielibyśmy pokazać, w jaki sposób można połączyć Microsoft Teams i SmartPoint Intranet, aby stworzyć efektywne środowisko cyfrowe, które zapewni skuteczną komunikację i produktywną współpracę.

Dla firm, które mają ponad 200 użytkowników, mamy świetną wiadomość. SMART business przygotował specjalną ofertę – darmowe wdrożenie podstawowej wersji SmartPoint Intranet o ile umowa zostanie podpisana do 1 sierpnia 2024 roku. Nie przegap więc tej oferty!

Microsoft Teams to więcej niż komunikacja

Microsoft Teams to narzędzie do pracy zespołowej, które oferuje szybkie powiadomienia, rozmowy audio i wideo oraz ułatwia współpracę przy projektach. Aplikacja ta umożliwia planowanie i prowadzenie spotkań zespołowych, także tych większych firmowych, transmisji oraz webinarów. Dodatkowo, zapewnia wygodne przechowywanie dokumentów powiązanych z konkretnymi czatami, spotkaniami, projektami i zespołami.

Platforma Teams jest dostępna w wersji mobilnej, desktopowej i webowej, co umożliwia pracę z dowolnego urządzenia.

Zespoły, kanały i dodawanie usług

Dzięki usłudze Microsoft Teams możesz łatwo zarządzać komunikacją, tworzyć zespoły i kanały. Zespoły mogą być prywatne – w takim przypadku wszystkie działania w zespole, w tym spotkania i udostępnione dokumenty, są dostępne tylko dla dodanych członków – lub publiczne. W ramach zespołu można tworzyć kanały, które też mogą być prywatne lub publiczne.

Można dodawać aplikacje do czatów, w tym aplikacje biurowe Microsoft, narzędzia do nauki i rozwoju oraz aplikacje połączone z portalem korporacyjnym firmy, aby poprawić komunikację.

SmartPoint Intranet to więcej niż portal

Opierając się na Microsoft 365 i Microsoft SharePoint Online, SmartPoint Intranet rozwija możliwości Microsoft 365, tworząc spójne środowisko do cyfrowej komunikacji. Pozwala na wysyłanie wiadomości firmowych, informowanie o wydarzeniach, zaangażowanie pracowników oraz tworzenie bazy wiedzy i biblioteki korporacyjnej. Dzięki wspólnemu kalendarzowi pracownicy mogą łatwo śledzić wewnętrzne wydarzenia firmy.

SmartPoint Intranet pozwala na stworzenie indywidualnej przestrzeni roboczej dla każdego pracownika, z osobistymi usługami, kalendarzem i własną bazą wiedzy, ułatwiając szybkie znajdowanie informacji i korzystanie z narzędzi w jednym oknie.

Microsoft Teams i SmartPoint Intranet: siła współpracy

Integracja tych narzędzi sprawia, że współpraca jest jeszcze wygodniejsza. Przykładowo: w strukturze firmy w portalu można zobaczyć status każdego pracownika, zadzwonić do współpracownika, wysłać wiadomość lub zaplanować spotkanie. Będzie ono wyświetlane jednocześnie w osobistych kalendarzach uczestników w portalu, a także w kalendarzach Microsoft Teams i Outlook. Spotkanie można rozpocząć bezpośrednio za pomocą kalendarza portalu.

Obszary robocze działów w SmartPoint Intranet są również synchronizowane z Microsoft Teams – w tym przypadku każdy dział na portalu będzie miał oddzielny zespół w Teams. Sekcja ta pozwala na sprawdzenie dostępności pracowników i planowanie spotkań. A Microsoft Teams umożliwia korzystanie z różnych narzędzi i dokumentów, a także dodawanie ich do zakładek w odpowiednich czatach. Przykładowo można dodać tablice z rysunkami, linki do stron internetowych czy transmisji, listy stworzone w SharePoint, raporty analityczne Power BI, notatki w OneNote.

Po integracji ze SmartPoint Intranet każdy pracownik w Teams będzie miał szybki dostęp do portalu korporacyjnego. Można przypiąć aplikację SmartPoint Intranet do paska szybkiego dostępu w Teams. Funkcja ta umożliwia wygodne korzystanie z obu narzędzi w jednym oknie.

Integracja Microsoft Teams ze SmartPoint Intranet pozwala na stworzenie wygodnej przestrzeni do współpracy i komunikacji, a przełączanie się między czatem i portalem odbywa się za pomocą jednego kliknięcia. Integracja ta pozwala na wydajną pracę w jednym oknie, a wszystkie niezbędne narzędzia są na wyciągnięcie ręki.

 

Dla firm, które mają ponad 200 użytkowników, mamy świetną wiadomość. Nasi koledzy ze SMART business przygotowali specjalną ofertę – darmowe wdrożenie podstawowej wersji SmartPoint Intranet pod warunkiem podpisania umowy do 1 sierpnia 2024 roku. Nie przegap więc tej oferty!