Ruszamy z kolejną, już czwartą edycją konkursu Dream Employer! Tym razem nadszedł czas na spore zmiany. Realia rynku pracy są dynamiczne, dlatego nasz konkurs, jego zasady i kryteria muszą odpowiednio reagować na aktualne potrzeby i trendy.
Pozostajemy jednak niezmienni i konsekwentni w fundamentalnych założeniach konkursu. Konkurs wyróżnia te firmy, które tworzą innowacyjne, przyjazne środowisko pracy oraz dbają o dobre relacje z i między pracownikami. Naszym celem jest promowanie miejsc pracy, gdzie ludzie się rozwijają i czują się docenieni. Chcemy nagradzać firmy, które tworzą pozytywną kulturę organizacyjną, troszczą się o dobrostan swoich pracowników, a także wspierają różnorodność i integrację.
Postanowiliśmy zmienić kryteria oraz sposób oceny, a także warunki przystąpienia do konkursu.
W tej edycji Jury Konkursu Dream Employer wyróżni pracodawców w siedmiu kategoriach:
- Działania zrównoważonego rozwoju (ESG).
- Działania w obszarze różnorodności, równości i inkluzji (DE&I).
- Budowanie kultury organizacyjnej i wartości.
- Zarządzanie zmianą.
- Rozwój talentów i kompetencji przyszłości.
- Wspierające przywództwo w organizacji.
- Budowanie dobrostanu pracowników.
- Aktywne wsparcie pracodawcy – inicjatywy zewnętrzne.
Konkurs podzieliliśmy na trzy kluczowe etapy:
ETAP 1: Wypełnienie formularza startowego oraz opłacenie uczestnictwa w konkursie zgodnie z podanymi poniżej stawkami.
ETAP 2: Przesłanie opisu projektu, który został przeprowadzony w jednej do maksymalnie trzech z wybranych kategorii konkursowych, zawierający m.in. krótkie wprowadzenie, opis działań, uzasadnienie i korzyści, dane i wyniki, plan monitorowania i oceny, innowacyjność i kreatywność, materiały dodatkowe oraz podsumowanie i perspektywy.
ETAP 3: Wyłonienie Laureatów Konkursu przez Jury, które ocenia projekty pod kątem zgodności z wymaganiami, kreatywności, skuteczności, znaczenia, monitorowania efektów, wpływu na pracowników i organizację, oraz ogólnej jakości prezentacji. Jury może przyznać więcej niż jedną nagrodę w każdej kategorii oraz nagrodę Grand Prix. Dodatkowo, partnerzy mogą wręczać nagrody w określonych kategoriach.
Udział w Konkursie jest płatny. Opłata przeznaczona jest na pokrycie kosztów organizacji Konkursu, organizację obrad Jury, przygotowanie dyplomów, sygnetów i materiałów podsumowujących edycje, w tym opisujących Laureatów.
Wysokość opłaty konkursowej jest związana z deklarowaną wielkością organizacji i kształtuje się odpowiednio:
- dla firm i instytucji zatrudniających do 50 osób – 280 pln netto
- dla firm i instytucji zatrudniających od 51 do 250 osób – 580 pln netto
- dla firm i instytucji zatrudniających od 251 osób i więcej – 980 pln netto
- organizacje o statusie NGO – zwolnione są z opłat
Chcemy dotrzeć szerzej do firm, które z sukcesem i stopniowo wprowadzają inicjatywy i programy wspierające tworzenie wyjątkowych miejsc pracy. Chcemy promować przykłady najlepszych praktyk, które będą inspiracją i wskazówką dla innych. Nie musisz być najlepszą organizacją we wszystkim. My chcemy docenić Twoje starania, pomysły i ich skuteczne wdrażanie.
Na zgłoszenia czekamy aż do 23 września 2024.
Więcej szczegółów o konkursie i jego regulaminie przeczytasz na naszej STRONIE.
Zgłoś się do konkursu i zostań Pracodawcą Marzeń 2025!